Кримінал news14

Опубліковано 13 08, 2015 | Автор: Редактор

0

Грузія надіслала в Гаазький суд матеріали щодо розслідування війни 2008 року

Матеріали у справі розслідування серпневої війни 2008 року надіслані в Гаазький суд. Про це повідомила міністр юстиції Тея Цулукіані під час меморіальної церемонії у роковини початку грузино-російської війни на Мухатгвердскому братському кладовищі, передає «Грузія Online».

Вона уточнила, що матеріали були надіслані ще кілька місяців тому.

Зараз прокурор Гаазького суду визначає, чи достатньо доказів для відкриття справи зібрали у Тбілісі. Якщо ні, то Міжнародний кримінальний суд сам почне розслідування обставин російсько-грузинської війни.

«Матеріали по справі розслідування серпневої війни вже кілька місяців перебувають у Гаазькому суді. Прокурор Гаазького суду повинен встановити, чи достатньо тих кроків і слідчих заходів, які провела Грузія, і прийняти рішення про те, чи є необхідність їм самим розслідувати цю справу. Це відбудеться в тому випадку, якщо Гаазький суд вважатиме, що дій двох урядів Грузії з 2008 року було недостатньо. У такому випадку вони самі почнуть розслідування. Ми чекаємо їх рішення», — зазначила Цулукіані.

Нагадаємо, що сьогодні, 8 серпня, виповнюється сім років з початку військового конфлікту між Грузією і Росією у Південній Осетії.

Російсько-грузинська війна 2008 року — збройний конфлікт між Грузією з одного боку та Росією і сепаратистськими угрупованнями Південної Осетії та Абхазії з іншого. Війна розпочалася навколо збройного протистояння в Південній Осетії у серпні 2008 року. Військові дії поширилися далеко за межі Південної Осетії на інші міста Грузії та Абхазію.

Раніше Грузія вже подавала позов до Гааги проти Російської Федерації. Офіційний Тбілісі вважав, що дії Росії, вжиті не тільки в ході самого збройного конфлікту, а й з 1990 року дискримінували грузинів за національною ознакою.

У ході попередніх слухань, що завершилися у жовтні 2008 року, Міжнародний суд обмежився тим, що закликав обидві сторони конфлікту поважати міжнародне право.

Суд тоді не назвав ту чи іншу сторону порушником Конвенції про дискримінацію, і не став, всупереч побажанню Грузії, вимагати від Росії виведення військ або створення умов для повернення біженців.

У 2011 році Міжнародний суд ООН в Гаазі відмовився розглядати позов Грузії до Росії з приводу подій в Абхазії і Південній Осетії, підкресливши, що дана справа не підпадає під його юрисдикцію.

Як заявив агентству Associated Press голова суду Хисаши Овада, справа не буде розглядатися судом, оскільки обидві сторони до подання позову не спробували врегулювати його в позасудовому порядку. Крім того, у Грузії не виникало претензій до Росії до закінчення війни в 2008 році.

Tags:


Про автораНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to Top ↑